Oficiální pravidla Baccarat

Baccarat zůstává jednou z nejoblíbenějších, ne-li vedoucí karetní hrou mezi hráči kasin. Tuto popularitu si udržel od dob fyzických kasin a dokonce i v této éře online kasin. Tato popularita může být připsána několika faktorům, jako je snadnost hry a nízký house edge.

Hráči jakékoli úrovně dovedností mohou uzavřít kteroukoli ze tří sázek na hry Baccarat. Je tu ruka bankéře, ruka hráče a remíza. Tento článek zkoumá každou z těchto sázek samostatně. Sleduje, co umístění každé sázky znamená pro hráče i pro dům.

Sázka na kravatuRovné sázkové kurzy a hrana domuSázka na hráčeBankéř a vedlejší sázky
Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter
Sázka na kravatu

Sázka na kravatu

V této sázce hráč požaduje remízu jak ruky hráče, tak ruky bankéře, když oběma jsou rozdány první dvě karty. To znamená, že součet obou karet bude stejný. To však neznamená, že obě rozdané karty musí být totožné.

Vzhledem k tomu, že se bere v úvahu poslední číslice z celkového počtu přesahující devět, mohou se tyto karty lišit. Pokud má jedna kombinace sedmičku a šestku (celkem 13) a druhá osmičku a pětku (celkem 13), hodnota obou kombinací je tři, což znamená, že vyhrává sázka na nerozhodný výsledek.

Sázka na kravatu
Rovné sázkové kurzy a hrana domu

Rovné sázkové kurzy a hrana domu

Sázka na nerozhodný výsledek se vyplácí 8:1 nebo 9:1 v závislosti na konkrétním kasinu. Na první pohled jde o velmi lukrativní kurzy. Pohled na hranu domu však odhalí, proč se mu většina hráčů vyhýbá. Sázka na remízu přichází s neuvěřitelných 14,4 % house edge, což znamená, že je vysoce nepravděpodobné, že k ní dojde.

Většina hráčů se rozhodla této riskantní sázce vyhnout a je snadné pochopit proč. Jsou však tací, kteří cítí štěstí a udělají tento skok víry. V takových případech je lepší vsadit nízko, protože šance na prohru jsou velmi vysoké.

Rovné sázkové kurzy a hrana domu
Sázka na hráče

Sázka na hráče

Tato sázka předpovídá, že hráčský list dosáhne celkem devět nebo osm dříve, než to udělá bankéřův list. Spolu se sázkou na bankéře je mnohem populárnější než sázka na nerozhodný výsledek. Hráči, kteří sázejí na tento výsledek, hrají s 1,36% domácí výhodou, což je pro kasino hry poměrně spravedlivé.

Sázka se vyplácí 1:1, což znamená, že hráč, jehož hráčská sázka vyhraje, obdrží stejnou částku výher, jakou vsadil. To znamená, že hráč vybere dvojnásobek částky, kterou vsadil. Sázky na hráče jsou druhé nejoblíbenější sázky na baccarat.

Sázka na hráče
Bankéř a vedlejší sázky

Bankéř a vedlejší sázky

Sázka na bankéře je v baccaratu nejoblíbenější. Mnoho hráčů si ho oblíbilo kvůli nízké hraně domu (1,06 %), která je výhodnější než sázka na hráče i na remízu. V této sázce však dům odečte 5 % z výhry hráče.

Vedlejší sázky

Hráči Baccaratu mohou hru učinit ještě napínavějším umístěním vedlejších sázek. Ty se liší v závislosti na konkrétním domě, ve kterém se hraje. Mezi oblíbené vedlejší sázky patří Big and Small, Panda 8, Dragon Bonus a Dragon 7. Hraní vedlejších sázek však vyžaduje, aby hráči dobře rozuměli kurzům.

Bankéř a vedlejší sázky
About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák